skaitmenine.lt
tvbox_komplektas.jpg
print
Spausdinti
struktūra
Struktūra

Sertifikatai.lt SSL

 

Apie skaitmeninę TV Privalumai

sukaina2.png

Skaitmeninės TV privalumai

TV žiūrovui siūlomas puikios kokybės vaizdas ir stereo arba erdvinis garsas. Atsiranda tiesioginis ryšys su TV studija (interaktyvumas), siūlomas platus papildomų galimybių spektras (teletekstas, kalbų, subtitrų pasirinkimas, radijo programos).

Teletekstas jau gana įprastas TV žiūrovui. Skaitmeninės televizijos teikiamas teletekstas yra žymiai greitesnis ir talpesnis. 

EPG – elektroninis programų gidas. Tai visiškai nauja paslauga, leidžianti peržiūrėti TV programos laidas visai savaitei. Galima pažiūrėti, koks bus filmas, kelintą valandą bus rodomas. Galima perskaityti trumpą anotaciją. Taip pat galima užprogramuoti priminimą ir atėjus mėgstamos programos rodymo laikui, priedėlis (angl. set-top box) ar televizorius primins, kad laikas perjungti kanalą arba tiesiog perjungs kitą TV programą. Jeigu yra galimybė, priedėlio pagalba norimą TV laidą galima įrašyti į kaupiklį. 

Kalbų ir subtitrų parinkimas labai platus. Transliuojami kanalai gali būti dubliuoti keliolika kalbų. TV žiūrovas gali išsirinkti suprantamos kalbos garso takelį. Kartu su kalba, galima papildomai pasirinkti ir subtitrus ta ar kita kalba.

Be to, skaitmeninės TV standartai įgalina transliuoti ir radijo programas. Radijo programos gali būti pateiktos kartu su televizijos programa arba siunčiamos atskiru kanalu.

Internetas būna labai spartus, tačiau tik vienakryptis, t.y. „į kompiuterį“ (angl. download). Užklausų „iš kompiuterio“ (angl. upload) siuntimui būtinas ryšys su vietiniu interneto tiekėju (naudojamas specialus modemas). Vis dėlto, šiuo metu egzistuoja kiti sėkmingesni būdai internetui teikti (kabelinės TV tinklai, telekomunikacijų bendrovės). Palydovinis ar su skaitmeninės TV signalu keliaujantis internetas pasiteisina atitolintose pasaulio vietose, kur nėra galimybės arba finansiškai nenaudinga tiesti tinklus. Lietuvoje mažai tikėtina, kad šios rūšies paslauga (dėl kainos ir kokybės santykio) taps paklausi.

Skaitmeninės TV pagalba galima naudotis interaktyviosiomis paslaugomis (angl. intv). TV žiūrovas gali pasiekti TV programų transliuotoją ir pats užsisakyti tam tikrą laidą ar paslaugą. Paprasčiausias interaktyvumo pavyzdys – televizoriaus valdymas distanciniu pulteliu (kanalų keitimas, teleteksto skaitymas). Tačiau tai greičiau pasyvus interaktyvumo metodas.

Tikrasis interaktyvumas pasireiškia tokiu atveju, jeigu TV žiūrovas, susisiekęs su TV programos transliuotoju, užsisako paslaugą ar prekę, balsuoja už patinkančius ar nepatinkančius herojus, žaidžia žaidimus ir pan.. Šiuolaikinės galimybės leidžia įgalinti tokią paslaugą. Transliuotojui reikia pasirūpinti, kad TV žiūrovas įsigytų specialų modemą. Modemo pagalba TV žiūrovas susisiekia su studija tiesiogiai ir užsako paslaugą. Tuo tarpu pats vaizdas ar kita užsakyta paslauga gali būti pateikta per palydovą ar kabelinės televizijos tinklais.

<<  atgal 

prisijunkite