skaitmenine.lt
tvbox_komplektas.jpg
print
Spausdinti
struktūra
Struktūra

Sertifikatai.lt SSL

 

Naujienos

sukaina2.png

2014.04.10Lietuvos radijo ir televizijos komisija kreipėsi į LR generalinę prokuratūrą dėl VIASAT veiklos

Šaltinis: rtk.lt

Lietuvos radijo ir televizijos komisija šiandien kreipėsi į Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą įvertinti, ar AS „VIASAT“ veiksmai, platinant Lietuvos Respublikos teritorijoje televizijos programas „RTR Planeta“ ir „NTV Mir Lithuania“, nepažeidžia Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso nuostatų ir, nustačius atitinkamus pažeidimus, imtis visų būtinų veiksmų, kad draudžiama veikla būtų nutraukta.
Pagal anksčiau Komisijos priimtus ir Vilniaus apygardos administracinio teismo sankcionuotus sprendimus, televizijos programą „NTV Mir Lithuania“ sudaranti trečiųjų šalių produkcija Lietuvoje turi būti ribojama nuo 2014 m. kovo 22 d. iki 2014 m. birželio 21 d. o televizijos programą „RTR Planeta“ sudaranti trečiųjų šalių produkcija - nuo 2014 m. balandžio 8 d. iki 2014 m. liepos 7 d. Šie apribojimai buvo pritaikyti dėl minėtose programose padarytų LR Visuomenės informavimo įstatymo 19 straipsnio pažeidimų, pagal kurį draudžiama skleisti dezinformaciją, kurstyti nesantaiką, neapykantą, diskriminaciją ir kt.
Komisijos turimais duomenimis visi Lietuvos Respublikos jurisdikcijai priklausantys televizijos programų retransliuotojai nurodytus Komisijos sprendimus įvykdė ir apribojo draudžiamos skelbti informacijos skleidimą Lietuvoje. Tačiau Komisijai taip pat yra žinoma, jog Švedijoje registruotai tarptautinei žiniasklaidos grupei Modern Times Group (MTG) priklausanti Estijos kompanija AS „VIASAT“ šių draudimų nepaiso ir savo abonentams Lietuvoje ir toliau skleidžia įstatymų draudžiamą nesantaiką ir neapykantą kurstančią informaciją bei dezinformaciją, kuri galimai atitinka baudžiamojo kodekso straipsniuose numatytus požymius.


Informacija atnaujinta: 2014-04-09 

« naujienų archyvas užsisakyti naujienas e-paštu

prisijunkite