skaitmenine.lt
tvbox_komplektas.jpg
print
Spausdinti
struktūra
Struktūra

Sertifikatai.lt SSL

 

Priemonės žiūrėjimui Palydovinė TV

sukaina2.png

Skaitmeninei palydovinei TV žiūrėti siūlomos paprasti ir sudėtingi palydovinės TV komplektai. Be televizoriaus ir jungiamųjų kabelių, paprastą palydovinės TV komplektą sudaro antena ("lėkštė"),  galvutė (angl. LNB), imtuvas (angl. receiver), dekodavimo kortelė (angl. smart card).

  antenasatelitine.jpg Antena („lėkštė“) – parabolės formos prietaisas, surenkantis ir fokusuojantis mikrobangas į vieną tašką. 

Didelio skersmens „lėkštės“ šiuo metu jau nebereikia. Lietuva patenka į visų pagrindinių palydovų, transliuojančių Europai, patikimo priėmimo zoną.

kronsteinai.jpg
Laikikliai, tvirtinimo elementai ir kiti priedai
  lnb.jpg Galvutė (angl. LNB) – prietaisas, sufokusuotą signalą verčiantis į žemo dažnio elektros signalus. 
  palydovoimtuvas.jpg Imtuvas (angl. receiver) – prietaisas, galutinai iškoduojantis iš kosmoso gautus signalus į suprantamus televizoriui.
  smartcard.jpg  

Kortelė (angl. smart card) – kortelė, leidžianti už papildomą mokestį žiūrėti koduotus kanalus.

Dalis TV programų gali būti užkoduotos. Atkodavimui reikia įsigyti specialią kortelę, už kurią reikia arba mokėti abonentinį arba vienkartinį mokestį. 

  diseqc.jpg  

Aukščiau aptartu atveju įmanoma priimti programas iš vieno palydovo. Jeigu pageidaujama priimti programas iš kelių palydovų, esančių daugmaž toje pačioje ekvatoriaus vietoje, būtina į „lėkštę“ montuoti 3-4 galvutes. Atsiranda papildomas elementas – switchas (DiSEqC ). 

Taip pat, jeigu pageidaujama vienu metu per skirtingus televizorius žiūrėti skirtingas programas, irgi reikalingas switchas ir keli imtuvai ir kelios galvutės. 


 Sudėtingose palydovinės TV priėmimo sistemose be šių aukščiau išvardintų detalių dar reikalingas antenos pasukimo mechanizmas (motorizuotas "lėkštės" sukimas arba motorizuotas galvučių persukimas arba aktuatorius), pozicionierius ir tvirtesni laikikliai. Taip pat naudojami visi elementai iš paprastos palydovinės TV žiūrėjimo schemos.

  motorised_dish_1.jpg
Pasukama antena („lėkštė“) – specialus H-H motoras 


  multifeed.jpg
Persukamos galvutės - šiuo atveju "lėkštė" būna pritvirtinta, tačiau keičiasi galvučių padėtis (pagal TV žiūrovo pageidavimą  centruojama reikiama galvutė)
  akuatorius.jpg
Pasukama antena („lėkštė“) – specialu motoru - aktuatoriumi
  pozicionierius.jpg
 

Jeigu skaitmeninės palydovinės TV žiūrėjimui naudojate H-H motorą arba aktuatorių, greičiausiai reikės ir pozicionieriaus. Pozicionieriaus funkcija - įsiminti kaip atsukti anteną. valdomas atskiru distanciniu pulteliu arba tuo pačiu distanciniu pulteliu, kuriuo valdomas imtuvas (angl. receiver).

 

 

<<  Atgal

prisijunkite