skaitmenine.lt
tvbox_komplektas.jpg
print
Spausdinti
struktūra
Struktūra

Sertifikatai.lt SSL

 

Priemonės žiūrėjimui TV priedėliai (set-top-box)

sukaina2.png

Priedėliai (angl. set-top box) ir kompiuterinės TV plokštės

Didžioji dalis televizorių (TV imtuvų) yra analoginiai. Naujos kartos TV signalas - skaitmeninis. TV žiūrovui, norinčiam mėgautis skaitmenine televizija būtinas priedėlis (angl. set-top box), kuris jungiamas prie (dažniausiai) analoginio televizoriaus. Priedėlis konvertuoja skaitmeninį signalą į suprantamą senesniam ekranui ir siunčia į televizorių. Taip pat priedėlyje dažnai būna galimybė įstatyti dekodavimo kortelę (angl. smart card) ir matyti papildomus koduotus kanalus.

Skirtingai skaitmeninės TV rūšiai naudojami skirtingi priedėliai ir skirtingos kompiuterinės TV plokštės (žargonu "TV tiuneriai"). Egzistuoja ir kombinuoti priedėliai. Tokiu atveju priedėlį galima naudoti dviejų rūšių skaitmeninei televizijai žiūrėti. Čia rasite informacijos apie kiekvieną rūšį ir kokie priedėliai gali būti naudojami.

 

Priedėliai skaitmeninei antžeminei TV (DVB-T)

Priedėliai (angl. set-top-box)

Skaitmeninius imtuvus galite rasti čia:

Lietuvoje skaitmeninei antžeminei transliacijai (DVB-T) naudojamas H.264/MPEG-4 AVC standartas. Įsigyjant priedėlį (angl. set-top box), būtina įsitikinti, kad jis palaiko minėtus standartus.

Nerimsta kalbos, kad, greičiausiai, Lietuvoje bus užkoduoti beveik visi kanalai, kai bus išjungta analoginė TV. Dėl tos priežasties reikėtų pasirūpinti, kad minėtas priedėlis tiktų ne tik DVB-T MPEG-4 signalų iškleidimui, bet turėtų integruotą CONAX skaitytuvą ("plyšį" įstatyti kreditinės kortelės dydžio dekodavimo kortelei).

Be to, rekomenduojama, kad priedėlis palaikytų HDTV formatu siunčiamų signalų iškodavimą (1920x1080 (1080p)). Tikėtina, kad ateityje bus pereita prie skaitmeninės antžeminės HDTV transliacijos ir nereikės pirkti naujo priedėlio.

TV žiūrovui nereikia mokėti abonentinio mokesčio nekoduotoms TV programoms žiūrėti. Papildomas (koduotas) TV programas bus galima matyti įsigijus dekodavimo kortelę.

Kompiuterinės TV plokštės ir USB imtuvai

Beveik visi USB imtuvai ir kompiuterinės TV plokštės, skirtos žiūrėti skaitmeninę antžeminę TV, naudojimui tinka ir Lietuvoje. Deja, bet teks kažkiek laiko praleisti krapštantis prie programinės įrangos ir tvarkyklių - pateiktos su TV plokštėmis dažnai nieko gero nerodo. 

Priedėliai skaitmeninei kabelinei TV (DVB-C)

Priedėliai (angl. set-top-box)

Skaitmeninei kabelinei TV transliuoti naudojamas standartas DVB-C., paslaugos teikėjai Lietuvoje naudoja MPEG-2 (standartinės raiškos TV programoms) bei MPEG-4 (raiškiosios TV programoms) vaizdo glaudinimo metodą.

Šio tipo skaitmeninė TV yra mokama, TV žiūrovas turi mokėti abonentinį mokestį.

Kompiuterinės TV plokštės

Skaitmeninės kabelinės TV žiūrėjimui galima įsigyti bet kurią TV plokštę, palaikančią DVB-C MPEG-2/MPEG-4 standartą ir skirtą Europos rinkai. Tačiau reiktų pasitikslinti, ar nekils problemų dėl lietuviškų raidžių. Teletekste, subtitruose ir ateityje, tikėtina, elektroniniame programų gide esančios lietuviškos raidės turėtų būti taisyklingai atkuriamos.

Priedėliai skaitmeninei TV per IP tinklus (IPTV) 

Priedėliai (angl. set-top-box)

Skaitmeninei televizijai per IP tinklus naudojamas internetinis standartas. Šios skaitmeninės  TV rūšies paslaugos teikėjai Teo LT, AB ir UAB "Penki kontinentai" naudoja tiek MPEG-2, tiek MPEG-4 vaizdo glaudinimo metodą. 

Šiuo metu rekomenduojama įsigyti priedėlius (angl. set-top-box) iš skaitmeninės TV paslaugos teikėjų. Pagrindinė to priežastis - skirtingos naudojamos raidės negu Vakarų Europoje. Importuotas aparatas gali nuvilti, nes yra tikimybė, kad skaitmeninio TV signalo nepamatysite arba paslaugomis negalėsite pilnai naudotis.

Priedėliai skaitmeninei mikrobanginei TV (DVB-C ir DVB-T)

Priedėliai (angl. set-top-box)

Skaitmeninei mikrobanginei TV naudojamas standartas DVB-C ir DVB-T (Kauno "MIkrovisata" bei Vilniaus VDnet). Šiuo metodu transliuoja Balticum TV Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose ir iki 30 km. aplink miestus, ir Erdvės Neringoje (Nida, Preila, Pervalka ir Juodkrantė) bei Mikrovisata Kaune bei VDnet Vilniuje.

Šiuo metu rekomenduojama įsigyti priedėlius (angl. set-top box) iš skaitmeninės TV paslaugos teikėjų. Pagrindinė to priežastis - skirtingi naudojami standartai negu Vakarų Europoje. Importuotas aparatas gali nuvilti, nes yra tikimybė, kad skaitmeninio TV signalo nepamatysite.

Kompiuterinės TV plokštės

Skaitmeninės mikrobanginės TV žiūrėjimui galima įsigyti bet kurią TV plokštę, palaikančią DVB-C MPEG-2 standartą (Kaune ir Vilniuje - DVB-T ir MPEG-2)  ir skirtą Europos rinkai. Tačiau reiktų pasitikslinti, ar nekils problemų dėl lietuviškų raidžių. Teletekste, subtitruose ir, ateityje, tikėtina, elektroniniame programų gide esančios lietuviškos raidės turėtų būti taisyklingai atkuriamos.

prisijunkite