skaitmenine.lt
tvbox_komplektas.jpg
print
Spausdinti
struktūra
Struktūra

Sertifikatai.lt SSL

 

Skaitmeninė palydovinė TV Apie

sukaina2.png

Apie skaitmeninę palydovinę TV (DVB-S ir DVB-S2) 

Skaitmeninė palydovinė TV (DVB-S ir DVB-S2) pristatoma atskirai ne veltui. Tai – seniausia ir labiausiai paplitusi skaitmeninės TV forma. Netgi kabelinės televizijos retransliuoja užsienio TV  programas, gautas per palydovą. Taigi, vienaip ar kitaip, visos kitos skaitmeninės televizijos rūšys yra tampriai susietos su skaitmenine palydovine TV (DVB-S ir DVB-S2).

Skaitmeninė palydovinė TV skaičiuoja antrą dešimtmetį. Europinis palydovinės televizijos standartas buvo patvirtintas 1993 m. gruodžio mėnesį. Netrukus buvo pradėtos transliuoti pirmosios skaitmeninės TV programos per palydovą.

Pradėjus skaitmenines transliacijas, sparčiai pradėta atsisakyti TV programų, transliuojamų analoginiu režimu. Priežastis paprasta – tuo pačiu TV ruožu skaitmeninės transliacijos vietoj vienos įgalino perduoti iki 10 TV programų. Analoginiu metodu perduodama tik viena TV programa smarkiai didina transliavimo kaštus TV programos kūrėjams.

sirius_2.jpg

Dirbtiniai žemės palydovai (taip vadinami satelitai) skrenda aplink žemę ištemptos elipsės forma arba yra „pakibę“ kosmose. Tinkamiausia vieta – 37 000 km virš pusiaujo, atstumas tarp palydovų turi būti ne mažesnis kaip 1-2 laipsniai. Palydovai kartas nuo karto šiek tiek nukrypsta nuo kurso. Teisingos orbitos atstatymui, kaip ir paties palydovo išvedimui į kosmosą, naudojamas kuras. Šie kuro ištekliai labai riboti, nuo jų priklauso palydovo egzistavimo kosmose laikotarpis. Pasibaigus kurui, palydovas arba „nuleidžiamas“ į žemę (dažniausiai besileisdamas sudega žemės atmosferoje) arba paleidžiamas tolyn į kosmoso platybes, kad netrukdytų į tą pačią orbitą iškelti kitą palydovą.

Skaitmeninė palydovinė televizija prasideda TV programų perdavimu. Supakuotas ir sukumuliuotas signalas išsiunčiamąja antena (9 – 12 metrų skersmens) perduodamas į palydovą. Signalas siunčiamas atitinkamu dažniu, kad būtent tas palydovas, kuriam skirtas signalas, suprastų kad duomenys perduodami jam.

sat_schema.gif 

Palydovas (1), dėka jame esančios technikos, gautą signalą retransliuoja, bet jau kitu dažniu, mikrobangomis (2) į žemę. Europoje naudojamas nuo 10 gHz ik 15 gHz bangų ruožas.

Grįžtantis signalas yra silpnas, todėl jam sustiprinti yra būtina parabolės formos TV antena, liaudiškai vadinama „lėkšte“ (3). Lėkštė sufokusuoja atsklidusias mikrobangas (4) į vieną tašką. Tame taške paprastai montuojama priėmimo galvutė (5) (angl. LNB, low noise block).

Priėmimo galvutės smaigalys (angl. feedhorn) surenka visus antenos į vieną tašką sufokusuotus signalus. Po to signalai perduodami į priėmimo galvutę. Priėmimo galvutė keliolikos gigahercų elektromagnetinį ar radijo signalą konvertuoja į žemesnio dažnio elektrinius signalus, kurie toliau perduodami TV kabeliu (6). TV kabelis turi būti 75 omų, skirtas skaitmeninės palydovinės TV signalų perdavimui.

 Apdorotas signalas kabeliu perduodamas iki imtuvo (angl. satellite receiver box) arba palydovinės TV kompiuterinės plokštės (angl. SAT  tuner). Imtuvas galutinai sutvarko priimtą signalą ir perduoda jį į televizorių, radijo imtuvą, kompiuterį ar kitą aparatą. Jeigu imtuvas turi galimybę į jį įstatyti dekodavimo kortelę, toks imtuvas vadinamas integruotu (angl. IRD – integrated receiver/decoder). 

Taip pat imtuvas gali turėti funkciją prijungti jį prie telefono linijos. Tokiu atveju galima naudotis dvipusiu palydoviniu ryšiu. T.y. informacijos gavimas vykdomas per „lėkštę“. Užklausų formavimas ir paslaugų užsakymas vykdomas per vietinį interneto ar ryšio paslaugų operatorių.

Tokiu atveju už vietinio pokalbio kainą per palydovą galima žaisti, lošti, pirkti prekes ar naudotis bankinėmis paslaugomis. Skaitmeninė antžeminė TV negali pasiūlyti minėtų paslaugų.

 

<<  Atgal

prisijunkite