skaitmenine.lt
tvbox_komplektas.jpg
print
Spausdinti
struktūra
Struktūra

Sertifikatai.lt SSL

 

Skaitmeninė TV Lietuvoje Mikrobanginė (DVB-C)

sukaina2.png

Skaitmeninė MDTV (MMDS) televizija mikrobangų tinklais Lietuvoje

Skaitmeninė MDTV (MMDS) televizija mikrobangomis pradėta transliuoti 2004 m. Šiuo principui veikiantys tinklai transliuoja Vilniaus, Kauno, Neringos, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių apylinkėse. 

Skaitmeninės MMDS televizijos signalai gaudomi specifinėmis antenomis, šiek tiek panašiomis į palydovines. Sufokusuotas signalas kreipiamas į neaktyvią galvutę iš kurios kabeliu signalas keliauja į priedėlį (angl. set-top box) arba televizorių (su skaitmeniniu imtuvu). Signalui į analoginį konvertuoti naudojami tie patys priedėliai (angl. set-top box), kaip ir skaitmeninės kabelinės televizijos arba skaitmeninės antžeminės televizijos (priklausomai nuo operatoriaus) priėmimui.

Šios technologijos perspektyvas vertinti sunku. Ir, nors 2,5 Ghz – 3 GHz bangų ruože galima sutalpinti keliasdešimt TV programų, tačiau būtinas TIESIOGINIS matomumas į TV signalų siųstuvą ar retransliatorių.

Skaitmenines TV programas Mikrobanginės daugiakanalės televizijos (MDTV, angl. MMDS) tinklais transliuoja UAB „Pajūrio televizija“ Klaipėdos regione, UAB „Balticum TV“ Šiaulių ir Panevėžio regione (miestuose ir iki 30 km. spinduliu aplinkui). Be to, UAB LRTC Erdvės teikia šią paslaugą Neringoje, o UAB "Mikrovisatos TV" - Kaune, VDnet - Vilniuje. Gyventojai, mokėdami abonentinį mokestį, gali žiūrėti iki 40 TV programų pasistatę specialios formos anteną ir įsigiję televizorių (su skaitmeniniu imtuvu) arba TV priedėlį (angl. set-top box) ir dekodavimo kortelę.

<<  Atgal

prisijunkite