skaitmenine.lt
tvbox_komplektas.jpg
print
Spausdinti
struktūra
Struktūra

Sertifikatai.lt SSL

 

Skaitmeninės TV rūšys Kabelinė (DVB-C)

sukaina2.png

Skaitmeninė kabelinė TV (DVB-C) dvb_c.gif

Skaitmeninę televiziją galima žiūrėti naudojantis kabelinės televizijos paslaugomis (skaitmeninė kabelinė televizija). Šiuo metu Lietuvoje kabelinės televizijos operatoriai vis dažniau kaip papildomą paslaugą siūlo skaitmenines transliacijas. Kol kas šio paslaugos yra kaip papildomos prie analoginės televizijos transliacijų, tačiau, žinoma, mokamos.

Lietuvoje kaip ir daugelyje Europos šalių, transliavimą apibrėžia DVB-C standartas (angl. Digital Video Broadcast Cable). Šios rūšies skaitmeninę TV galima žiūrėti ten, kur išvedžioti kabelinės televizijos tinklai.

Skaitmeninės televizijos žiūrėjimui naudojamas televizorius (su skaitmeniniu imtuvu) arba TV priedėlis (angl. set-top box). Tai nedidelė „dėžutė“, jungiama prie televizoriaus. Šis specialus imtuvas (angl. set-top box) priima skaitmeninį signalą, jį „išpakuoja“ ir pritaiko televizoriui, t.y. signalą keičia į suprnatamą vaizdo bei garso signalą senesniam televizoriui. Kitos naudojamos priemonės yra tokios pačios kaip ir analoginės kabelinės TV žiūrėjimui (kabelis ir televizorius). Koduotų programų žiūrėjimui turi būti naudojama dekodavimo kortelė (angl. smart card). Šią kortelę galima įsigyti už papildomą vienkartinį arba abonentinį mokestį.

 

<<  atgal 

prisijunkite