skaitmenine.lt
tvbox_komplektas.jpg
print
Spausdinti
struktūra
Struktūra

Sertifikatai.lt SSL

 

Skaitmeninės TV rūšys Mikrobanginė (DVB-C)

sukaina2.png

Skaitmeninė mikrobanginė TV (DVB-C, DVB-T) dvb_c.gif

MDTV mikrobanginė daugiakanalė televizija (angl. MMDS - Multichannel multipoint distribution service) - mišrus produktas tarp skaitmeninės palydovinės ir skaitmeninės antžeminės TV. Tai išimtinai tik Europoje egzistuojantis skaitmeninės TV perdavimo būdas. Šiuo atveju naudojama specifinė TV antena ir pageidautinas tiesioginis matomumas į TV siųstuvą.

Skaitmeninės TV per mikrobanginės daugiakanalės televizijos tinklus transliavimą apibrėžia du standartai: DVB-C standartas (angl. Digital Video Broadcast Cable) ir DVB-T (angl. Digital Video Broadcast Terrestial). Dėl riboto dažnių ruožo, naudojamo šios televizijos transliavimui, įmanoma žiūrėti keliasdešimt TV programų.

Skaitmeninės televizijos žiūrėjimui naudojamas televizorius arba TV priedėlis (angl. set-top box). Tai nedidelė „dėžutė“, jungiama prie televizoriaus. Šis specialus imtuvas (angl. set-top box) priima skaitmeninį signalą, jį „išpakuoja“ ir pritaiko televizoriui, t.y. signalą keičia į suprantamą vaizdo bei garso signalą senesniam televizoriui. Kitos naudojamos priemonės yra tokios pačios kaip ir analoginės mikrobanginės TV žiūrėjimui (kabelis ir televizorius). Koduotų programų žiūrėjimui gali būti naudojama dekodavimo kortelė (angl. smart card). Šią kortelę galima įsigyti už papildomą vienkartinį arba abonentinį mokestį.

 

<<  atgal 

prisijunkite