skaitmenine.lt
tvbox_komplektas.jpg
print
Spausdinti
struktūra
Struktūra

Sertifikatai.lt SSL

 

Straipsniai

sukaina2.png

2010.04.09Internetas televizoriuje

Pastaruoju metu pirkėjui siūloma įsigyti vis daugiau televizorių, kuriuose numatyta pasijungimo prie interneto galimybė. Skaičiuojama, kad 2010 m. kas trečias žiūrovas įsigis TV imtuvą, kurį bus galima prijungti prie interneto.

Televizorių prie interneto galima prijungti dviem būdais. Pirmas būdas – įstatant interneto kompiuterinį laidą į tinklo plokštę, sumontuotą televizoriuje. Tai – gana populiarus metodas, tačiau pastaruoju metu sparčiai populiarėja belaidės technologijos. Dažnai naujame televizoriuje yra bevielė jungtis, kurios pagalba televizorius gali būti prijungtas prie bevielio namų tinklo (angl. Wi Fi). Tiek laidinę jungtį, tiek bevielę jungtį turi sumontuoti gamintojas, priešingu atveju interneto televizoriuje nebus.

Paties interneto naršymas televizoriuje vyksta naudojant papildomą klaviatūrą arba distancinį televizoriaus pultelį. Televizorių su klaviatūra dažniau pavyksta rasti viešbučiuose nei namuose. Tačiau toks pajungimo būdas turi vieną esminį privalumą – tinklalapiai atvaizduojami lygiai taip pat, kaip ir naršant paprastu kompiuteriu.

Rinkti interneto nuorodas distanciniu pulteliu yra gana sudėtinga. Dėl tos priežasties televizorių gamintojai yra sukūrę valdiklius (angl. - widgets). Valdikliai, atlikdami tarpininkų rolę tarp televizoriaus ir interneto, padeda patogiai naršyti naudojantis distanciniu pulteliu. Tačiau galima matyti tik tuos puslapius, kurie turi susikūrę valdiklius ir kuriuos televizoriaus gamintojas yra aktyvavęs. Taigi, internetas tampa pakankamai apribotas ir ne visi tinklalapiai yra prieinami.

Taip pat gaminami televizoriai, kuriuose galima įprastai naršyti internete distancinio pultelio pagalba. Sunku įvertinti, kiek tokia savybė naudinga – visgi televizorius su distanciniu pulteliu niekada nepakeis įprasto kompiuterio su spaudžiama ar liečiama klaviatūra.

Internetas televizoriuje praplečia namų pramogas. Galima žiūrėti mėgstamą TV laidą ir, kartu, pasitikrinti elektroninį paštą, perskaityti orų prognozę ar užmesti akį į dienos naujienas.

« straipsnių archyvas užsisakyti straipsnius e-paštu

prisijunkite