skaitmenine.lt
tvbox_komplektas.jpg
print
Spausdinti
struktūra
Struktūra

Sertifikatai.lt SSL

 

Straipsniai

sukaina2.png

2010.09.30Kaip gaudžiau Baltarusijos TV

Pasiremdamas informacija apie krypties nustatymą ir kaimyninius siųstuvus, nusprendžiau pats pagauti baltarusiškas programas. Naudoju įrangą – analoginis televizorius + TV priedėlis Digiter T-0631 ECC + TV antena Antena DTX 92F. Šiai antenai naudoju stiprintuvą SWA 1LUX priežastis – šis stiprintuvas turi mažiausią triukšmų stirpinimo koeficientą (Noise dB) ir tik vieną tranzistorių, o tai labai aktualu gaudant silpnus TV signalus (ačiū lankytojui Ilja už patarimą).

Atsispausdinau 3 žemėlapius su kryptimis į Geranainius (60 km, 49-as kanalas), Trakininkus (30 km, 44-as kanalas) ir Medilą (90 km, 44-as kanalas). Užlipęs ant stogo supratau, kad kabelis yra per trumpas antenai sukti į Geranainius (antenos DTX 92F ilgis – beveik 2,5 metro, „uodega“ gerokai ilgesnė ir reikia ilgesnio kabelio). Tad liko dvi kryptys – Trakininkai ir Medilas.

Pirmiausiai pasirinkau Trakininkus, suorientavau pagal žemėlapį anteną. TV imtuvo skalėje užsidegė 26%. Mažokai. Praskanavau analoginius kanalus – televizorius surado 5 skirtingas programas iš 8 siųstuvų, du rodė labai kokybiškai. Bet norisi skaitmenos ;)

Vėl užlipęs ant stogo anteną atsukau į Medilą. TV imtuvas prie 44 skaitmeninio kanalo nei nekrustelėjo. Praskanavau analoginius kanalus - televizorius surado 5 skirtingas programas iš 7 siųstuvų, trys rodė labai gerai.

Pasižiūrėjau internete, iš kur koks siųstuvas dirba. Taigi, man pavyko sugauti:

(vietovė / kanalo numeris, siųstuvo galia kW, patikimo priėmimo zona km):

Первый канал http://www.tvr.by/rus/tv1.asp

Сморгонь 36 5 37

Трокеники 39 0,5 11

Лад www.lad.tvr.by

Сморгонь 22 5 44

НТВ-Беларусь http://www.tvr.by/rus/ntv.asp

Сморгонь 42 1 28

ОНТ www.ont.by

Мядель 41 5 45

Геранены     29     20     62

СТВ www.ctv.by

Мядель 34 5 46

Сморгонь 40 2 36

Dabar labai kokybiškai matau 3 TV programas: ONT ir STV iš Medilo (90 km) bei LAD iš Smurgainių (70 km) (paryškinta). Visi šie siųstuvai 5 kW galios, antena suorientuota į Medilą. Akių neerzina ir Pervyj kanal iš Trakininkų (30 km) ir Smurgainių (70 km). NTV Belarus tai nebent klausyti kaip garso takelį.

Kadangi 44-tuoju kanalu Kaune dirba galingas 1,3 kW siųstuvas, o Trakininkuose – 0,2 kW, tikėtina, kad signalas gesinasi, nes mano antenos galas beveik į Vakarus, o Trakininkai – beveik į Rytus.

Antena dirba idealiai su galingesniais siųstuvais, net jeigu šie yra ir už 70-90 km. Kokybės lygis tikrai labai aukštas, net sunku patikėti, kad TV signalas gali tiek toli ir taip kokybiškai atsklisti. Manau, kad tai ne reklaminis triukas, kad ši antena „užgriebia“ skaitmeninį signalą ir už šimto kilometrų, pats žiūriu analoginę TV 90 km atstumu.

Silpnų siųstuvų (tokių kaip 0,2 kW ir pan.) patikimo priėmimo zona yra tikrai maža ir už jos pagauti kokybišką signalą praktiškai neįmanoma.

Nusprendžiau palaukti, kol Trakininkuose pakeis siųstuvo dažnį į 59-ą kanalą (0,2 kW) ir Smurgainyse įjungs skaitmeninį siųstuvą 59-uoju kanalu (0,6 kW), tada eksperimentą pakartosiu. Šiuo metu nenoriu gaudyti Smurgainių krypties tiesiogiai – puikiai rodo ONT iš Medilo. Pakreipus anteną tai gali pasikeisti, nes Smurgainyse ONT siųstuvas tik 2 kW galios, nors, žinoma, gal pavyktų pagauti kokybiškai 20 kW galios ONT siųstuvą iš Geranainių. Kol kas žiūrėsiu tas 5 analogines baltarusiškas TV programas, anteną nukreipęs Medilo kryptimi (iš siųstuvų Medile, Smurgainyse ir Trakininkuose).

« straipsnių archyvas užsisakyti straipsnius e-paštu

prisijunkite